Формування правильної звуковимови

Формування правильної звуковимови – один з набільш важливих напрямків мовленнєвого розвитку дитини. Тільки при повноцінній сформованості та руховій активності органів артикуляційного апарату, достатнього рівня розвитку фонематичного (мовленнєвого) сприйняття, а також розвитку пальцевого праксису (дрібної моторики) можливо своєчасне оволодіння звуками рідної мови.

Артикуляційна та пальчикова гімнастика – найкращий варіант розвитку даних навичок. Граючи із дітьми у корисні та цікаві ігри, ми можемо досягнути формування правильного артикуляційного укладу для кожної з фонем. Під час виконання артикуляційної гімнастики можна використовувати різні вірші і тексти до певних артикуляційних вправ. Вони не тільки допомагають зацікавити малюка виконувати окремі рухи, а покликані також розвивати увагу в бік звукового сприйняття мовлення, почуття ритму, удосконалити фонематичний слух, збагатити словниковий запас.

Артикуляційну гімнастику необхідно виконувати сидячи, оскільки в такому положенні у дитини спина пряма, не напружена, руки і ноги знаходяться в спокійному положенні.

Спочатку вправи виконуються повільно, перед дзеркалом, тому що дитині необхідно мати зоровий контроль. Після того, як дитина звикне, дзеркало можна прибрати.

Найкраще заняття проводити два рази на день (вранці і ввечері) протягом 5-7 хвилин, в залежності від зацікавленості дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.